TİM-Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı İsmail Gülle’yi ziyaret ettik

28 Ağustos 2019

İGİAD heyeti, TİM (Türkiye İhracatçılar Meclisi) Başkanı İsmail Gülle’yi makamında ziyaret etti. İGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Karahan, Başkan yardımcıları; Hüseyin Dinçel ve H. Mehmet Köse, Yönetim Kurulu üyeleri; Ali Akyüz, Nuri Ecevit ve Orhan Demir, İGİAD Koordinatörü Sinan Polat’ın hazır bulunduğu ziyarette TİM’in yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler alındı. 

İGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Karahan, derneğin amaçları ve faaliyetleri hakkında bilgilendirme konuşmalarının ardından İş Ahlakı konusunda TİM üyelerine öneri olarak sunulabilecek ahlaki düsturların oluşturulması çalışmasının ortak bir şekilde yapılması konusunu TİM Başkanı İsmail Gülle ve TİM Genel Sekreteri Prof. Dr. Kerem Alkin’e iletti. İhracatta yaşanılan Ahlaki problemler ile ilgili çözüm önerileri üzerine duruldu. 

TİM Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Gülle konuşmalarında; Müslüman coğrafyasındaki ahlaki erozyonun önemine vurgu yaptı. Erozyonun en büyük nedenlerinden birinin de dinden uzaklaşma olarak gördüğünü dile getirdi. 

Verimli geçen görüşmenin ardından Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı İsmail Gülle’ye bir İGİAD hediyesi takdim edildi.