Ticaret Mektebi'nde "Sabır" Oturumuna Katıldık

27 Nisan 2024

Yedi Hilal Derneği tarafından düzenlenen Ticaret Mektebi "on'da dokuz" programında "Sabır Oturumu"na konuşmacı olarak İGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akça konuk oldu.


MÜSİAD Genel Merkezi'nde yapılan etkinlikte Cesaret, Sabır, Şükür ve Ticaret Ahlakı oturumları gerçekleşti.


Ticaret Mektebi Başkanı Mehmet Cebeci moderatörlüğünde gerçekleşen Sabır Oturumunda, Akortek Bilişim Genel Müdürü Kemal Heper, Tohum Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akkuş ve İGİAD – Türkiye İktisadi Girişim ve İş Ahlakı Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akça konuşmalarını gerçekleştirdi.


İGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Akça oturumda sabrın önemine vurgu yaparak, sabrı etkileyen içsel ve çevresel faktörlerin olduğunu dile getirdi.


Akça konuşmasında; “Sabrı sermaye edinmemiz gerektiği, tamahkarlık, aşırı övülme ve kibirlenmeye karşı dikkatli ve sabırlı olunmasının altını çizerek finansal dengeler, piyasaların gidişatı, ortaklarla ilişkilerde ve iş görenlerimiz konusunda da sabırla hareket etmemiz gerekliliğine vurgu yaptı.


Konuşmalarının sonunda Hüseyin Akça, “Sabretmek bir hâldir ve bu hâl geçicidir. Sonunda hakkıyla sabredenler için müjdeler, mükafatlar vardır.” dedi.