TERÖRÜ LANETLİYORUZ

02 Ocak 2017

MİLLETİ BÖLEMEYECEKSİNİZ

BİZİ BİRBİRİMİZE DÜŞÜREMEYECEKSİNİZ

Yeni yılın ilk gecesinde İstanbul Reina'da meydana gelen terör saldırısını; tertibini şiddetle lanetliyorum. Ölenlere Allah'tan rahmet diliyorum. Milletimizin başı sağolsun.

Beşiktaş'ta polisimize Kayseri'de askerimize ve en son Ortaköy Reina'da sivil masum insanlara yapılan terör saldırısını, tertibini yapanlar; bundan böyle milletimize rahat huzur güven yok diyorlar bizde millet olarak teröre teröriste aman yok diyoruz. Reina'ya yapılmış terör saldırısını, tertibini salt bir gece kulübüne yapılmış Paris, New York saldırıları gibi düşünmemek gerekir. Reina'ya yapılan terör saldırısının, tertibinin amacı, zamanlaması, sembolik anlamı ülkemizin kılcal damarlarına girerek, sinir uçlarına dokunarak yaşam tarzı ve farklılıklarımız üzerinden milletimizi birbirine düşürmek birliğimizi bozmak, milletimiz arasında ayrışmayı çatışmayı körüklemektir.

Ankara'da Rusya Büyükelçisine yapılan suikastle Reina'ya yapılan terör saldırısını; tertibini birlikte düşünmemiz gerekir. Rusya Büyükelçisine yapılan suikastle Türkiye’nin Rusya ile ilişkileri; Reina'ya yapılan terör saldırısıyla, tertibiyle Türkiye'nin Batı'yla ilişkilerinin koparılması; Türkiye'nin yalnızlaştırılması isteniyor. Terör kimden geliyorsa, kime yapılmış ve nerde gerçekleşmiş olsa da bizim için terör zulümdür, terörist zalimdir. Allah'ın laneti zalimler ve zulmedenler üzerinedir.

Teröre maruz kalan masum sivil insan ister eğlence yerinde ister ibadet yerinde olsun masumiyetini korur.  Terör saldırısına maruz kalan sivil masum insanın bulunduğu mekanda ve yaşam tarzında farklılık aranmaz. Terör saldırısına maruz kalan sivil masum insanın sahip olduğu dini, inancı, ırkı, milliyeti ve yaşam tarzı ile bulunduğu mekan masumiyeti ortadan kaldırmaz terörü meşru kılmaz.

Beşiktaş 'ta polisimize yönelik terör saldırısı sonrası Şehitler Tepesine milletçe giderek terörü lanetlediğimiz gibi Reina'ya da giderek milletçe terörü lanetleyeceğiz. Bizler ülkemiz, milletimiz, bölgemiz ve ümmetimiz üzerine kurulan terör tuzağını, terör tertibini boşa çıkaracağız; bu tuzağı, bu kirli tertibi bozacağız.

{Hani bir zaman da inkarda direnenler senin önünü kesmek, öldürmek ya da sürgün etmek için sana tuzaklar kuruyorlardı. Nitekim onlar hep tuzak kurmuşlar, Allah da onların tuzağını sürekli boşa çıkarmıştır; zira Allah tuzakları boşa çıkaranların en hayırlısıdır. / Enfal Suresi, Ayet 30}

 

Ayhan Karahan

Yönetim Kurulu Başkanı