TERÖR, ÜLKEMİZE KARŞI BİR KALDIRAÇ OLARAK KULLANILMAKTADIR.

29 Haziran 2016

İstanbul Atatürk Havalimanında meydana gelen terör saldırısını nefretle lanetliyor menfur saldırıda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet yaralılara acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun.  Bu tür saldırıların bir daha ülkemizde yaşanmamasını Allah'tan niyaz ediyorum.

Türkiye'nin dış politikada dostlarının sayısını artırma düşmanlarının sayısını azaltma yaklaşımının karşılığı son yaşadığımız müessif terör saldırısı olmuştur. Bu tür terör saldırılarıyla Türkiye'nin dış politikada yeni açılımlarının önünün kesilmesi istenmektedir. Terör, ülkemize karşı bir kaldıraç olarak kullanılmaktadır. Terör örgütünün isminden; teröristin kimliğinden, tabiiyetinden çok; terör örgütlerini, terörü, teröristi kaldıraç olarak kullanan gücün kimliği ve amacı önemlidir.

Terör saldırıları ülkemize milletimize ağır bedeller ödetmekte ve ödetmeye de devam edecektir ta ki Türkiye kararlılığından duruşundan vazgeçinceye kadar. Türkiye kararlılığı ve duruşundan vazgeçtiği an terör örgütleri ve terörü kaldıraç olarak kullanan güçler asıl amaçlarına ulaşmış olacaktır. Türkiye'nin içte bölücü terör örgütüne ve güney sınırımızda meydana gelen de-facto yapılanmaya karşı verdiği mücadele ve dış politikada izlediği kararlı duruşu ve yeni yaklaşımı bir istiklal ve istikbal mücadelesidir. Türkiye İstiklal ve istikbalini muhafaza etmek adına bütün kurum ve kuruluşlarıyla güvenlik güçlerimizle birlik içinde bütün imkânlarıyla terörle mücadelesini amansız bir şekilde sürdürmelidir. Bu mücadelede milletimiz devletinin, kurumlarının, güvenlik güçlerimizin her daim yanındadır.

Allah bu aziz milletimize sabır ve sebat versin birliğini, dirliğini, kardeşliğini muhafaza etsin. Yöneticilerimize feraset, meşveret, dirayet, cesaret azim ve kararlılık versin. Terörle göğüs göğse mücadele eden güvenlik güçlerimize güç ve kuvvet versin kendilerinden yardımını esirgemesin; zaferler nasip etsin. Allah her birimizin yar ve yardımcısı olsun.

                                                                                                          Ayhan KARAHAN

                                                                                                      Yönetim Kurulu Başkanı