[:tr]SEKTÖR KURULLARI TOPLANTILARINA DEVAM EDİYOR...[:]

12 Nisan 2016
[:tr]

Türkiye İktisadi Girişim ve İş Ahlakı Derneği (İGİAD), İş Geliştirme Komisyonu organizasyonuyla İGİAD Sektör Kurulları üyelerini İGİAD Merkezde bir araya getirdi.

İGİAD Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hüseyin Dinçel’in başkanlığında kahvaltı ile başlayan toplantı, üyelerin tanışması ile devam etti. 2015 yılının sektör değerlendirmesi ve önümüzdeki ilk yarıyıldan beklentilerinin konuşulduğu toplantıda bilgi alışverişinde bulunuldu.

2015 yılında, genel olarak seçim sürecinde meydana gelen gelişmelerin iktisadi hayata olumsuz yansımaları şeklinde bir süreç yaşandığı ve piyasalara olumsuz etki ettiği, 2015 yılının sonlarına doğru yapılan seçimlerden sonra ise piyasaların hareketlendiğine vurgu yapıldı.

2016 yılının durağan başladığı, ülkemize cereyan eden terör olaylarının sona ermesi ile tekrar bir hareket olacağının öngörüsü katılımcılar ile paylaşıldı.

Ayrıca toplantıda; İnşaat sektörünün hem istihdam oluşturması açısından hem de diğer sektörleri etkilemesi açısından ülkemizde lokomotif bir sektör olduğu lakin son günlerde konut sektörünün doyuma ulaşması masaya yatırıldı. 2016 yılında inşaat sektörü ile ilintili sektörlerin iş yaparken firma seçimine dikkat edilmesi gerektiği söyledi.

Bu yıl ilki olan tecrübe paylaşımı gündemi de katılımcıların ilgisini bir hayli çekti. Bireylerin firmalarında veya yakın çevrelerinde yaşadıkları ahlaklı, olumlu örneklemeler anlatıldı.

Toplantı, katılımcıların karşılıklı iyi temennileri ile son buldu.

[:]