MÜREFFEH TÜRKİYE’NİN ÖNÜNDEKİ EN BÜYÜK TEHDİT: TERÖR

20 Ekim 2011
İGİAD Yönetim Kurulu son zamanlarda yaşanan terör olayları ile ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada şu görüşlere yer verildi:

"19 Ekim 2011 Hakkâri’nin Çukurca ilçesindeki saldırılarda 24 asker yaşamını yitirmiş, 18 asker yaralanmıştır. İlk olarak, duyduğumuz derin üzüntüyü paylaşmak istiyoruz ve son saldırılarda yaşamını yitiren güvenlik güçlerine ve vatandaşlarımızın yakınlarına başsağlığı ve sabır, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Olaylarda gencecik evlatlarını yitiren bütün annelerin acısını yürekten paylaşıyor, şiddeti nefretle kınıyoruz.

Önümüze serilmek istenen senaryonun farkında olmamız gerekmektedir. Bu denli bir şiddeti planlayanlar, ülkemizi kanlı bir çatışmaya götürmek istemektedirler. Birlik ve beraberliğimize sekte vurmak isteyen bu güçlere meydan bırakmamalı, sağduyu ve metanetimizi korumalıyız. Problemin çözümü noktasında nihai adımların atılması gerektiğini hatırlatmamızın lazım geldiğini düşünüyoruz. Müreffeh Türkiye’nin önünde en büyük tehdidin terör olduğunu görüyoruz. İktidarıyla, muhalefetiyle, medyası ve sivil toplum kuruluşlarıyla tek bir yumruk; bütün etnik unsurlarıyla tek bir millet olmalıyız ki kötü emellerine ulaşmak isteyenlere fırsat vermemeliyiz."