Kurban Bayramı İLKE Gönüldaşlarını Buluşturdu

13 Ağustos 2019

İLKE Vakfı tarafından artık geleneksel hale gelen bayramlaşma töreni Kurban Bayramında da icra edildi. Validebağ'daki Adile Sultan Kasrı'nda gerçekleştirilen törende İLKE gönüldaşları biraraya geldi.

 

İLKE ve kuruluşları İGİAD, İLEM ile YEKDER’in gönüldaşlarının yoğun ilgi gösterdiği bayramlaşmaya derneklerin çalışanları ve yöneticileri de katıldı. Kur’anı Kerim tilavetiyle başlayan toplantı, İLKE Derneği Mütevelli Heyeti Başkanı Nihat Erdoğmuş'un selamlama ve tebrik konuşmasıyla devam etti. Ardından İLKE Yürütme Kurulu Başkanı Lütfi Sunar, İGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Karahan, İLEM Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Güder ve YEKDER Başkanı Sedat Özgür birer konuşma yaptı.

 

Bayramlaşma törenine katılan gönüldaşların kendi hissiyatlarını paylaştıkları bir ortamda gerçekleşen bayramlaşma; paylaşmanın, kavuşmanın ve birlikteliğin imar edildiği bir ortamda gerçekleşti. İLKE gönüldaşlarının aileleriyle birlikte iştirak ettiği geleneksel bayramlaşma töreninde dağıtılan hediyeler ile çocukların da yüzü güldü. Birlikteliğin coşkulu bir şekilde gerçekleştiği bayramlaşma merasimi, yapılan duanın ardından teşrik tekbirleri ile son buldu.