Kazakistan Başkonsolosu Askar Shokybayev İGİAD’ı ziyaret etti

28 Nisan 2011
Kazakistan Başkonsolosu Askar Shokybayev 28 Nisan 2011 tarihinde İGİAD’ı ziyaret etti. Başkonsolos Askar Shokybayev’i İGİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Halim Özdemir ve Genel Sekreter vekili Mehmet Erdem Temür karşıladılar.

Kazakistan Devleti’nin yirmi yılı geride bıraktığını söyleyerek sözlerine başlayan Shokybayev, bu süreç içinde Kazakistan’da meydana gelen sosyal ve ekonomik gelişmeleri anlattı. Kısa sürede önemli değişikliklerin yapıldığını, ticaret imkânları ve yatımlar konusunda Kazakistan’ın gözde bir ülke olduğunu, bu vesile ile de Türk iş adamlarını Kazakistan’a yatırım yapmaya davet ettiklerini sözlerine ekledi.

İGİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Halim Özdemir, İGİAD’ın yaptığı faaliyetler hakkında Başkonsolos Askar Shokybayev’e bilgilendirmede bulundu. Shokybayev, İGİAD üyelerini ülkesinde ağırlamaktan memnuniyet duyacağını söyledi ve İGİAD üyesi iş adamlarını Kazakistan’a davet etti. İGİAD İş Geliştirme Komisyonu olarak ilerleyen dönemlerde Kazakistan’a bir iş gezisi yapılması planlanıyor.

Ziyaret, İGİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Halim Özdemir’in, Kazakistan Başkonsolosu Askar Shokybayev’e İGİAD tabağı takdim etmesiyle son buldu.