İstanbul Medeniyet Üniversitesi’ne Kurumsal Ziyaret Gerçekleştirdik

19 Mart 2024

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gülfettin Çelik, Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Faruk Bal ve Eğitim Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Akın makamında ziyaret edildi. Yapılan görüşmede, derneğimizin faaliyetleri hakkında detaylı bilgilendirme yapılarak farklı çalışma alanları iş ahlakı ekseninde değerlendirildi.


İstanbul Medeniyet Üniversite Rektörü Çelik, “Özellikle Osmanlı döneminde Lonca sisteminin işleyişinin ne kadar önemliydi, akademide ve iş dünyasında ayıklama mekanizmasını canlandırmak için gayret göstermeliyiz” dedi. 

 

İGİAD Başkanı Akça, ahlaki erozyonun on yıl öncesine kıyasla artışın görüldüğü ve derneğin öneminin ön plana çıktığı bu minvalde çalışmalarına daha fazla ağırlık vereceğini söyledi. Akça, Ahlakı yaratılıştan ayrı görmediğini, bizim kendi medeniyet havzamızdan beslenerek özellikle iş dünyasında Medine pazarının anlamını iyi kavraması gerektiğini söyledi. 

 

İGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akça, Kurumsal İlişkiler Komisyonu Başkanı Selçuk Kar, Kurumsal İlişkiler Komisyonu Üyesi Emrah Yazıcı ve Koordinatör Sinan Polat’ın hazır bulunduğu ziyaret, üniversite ile ortak program konularında iş birliklerinin yapılması temennisiyle tamamlandı.