İLKE Vakfı'nda Yeni Yönetim Göreve Başladı

13 Ocak 2024

Eğitim, sivil toplum, iktisat ve toplum alanlarında araştırma ve yayın faaliyetleri yürüten İLKE'de Mütevelli Heyet yeni yönetim kurulunu atadı. Yönetim kurulu başkanlığını yürüten Prof. Dr. Lütfi Sunar, görevini başkan yardımcısı Av. Ahmet Sait Öner’e devretti. Düzenlenen devir teslim töreniyle Öner ve yeni yönetim kurulu da görevine başladı.

İLKE Vakfı yeni yönetim kurulu ile önceki dönemlerde olduğu gibi  daha güçlü şekilde çalışmalarına devam edecek. Akademi, sivil toplum, hukuk ve iş dünyasından alanlarında önemli çalışmalar yapmış isimlerden oluşan yeni yönetim kurulu, vakfın bünyesinde bulunan merkezler ve üye kuruluşların faaliyetlerini daha ileri taşımak amacıyla çalışmalarına başlayacak.

Av. Ahmet Sait Öner başkanlığındaki yeni yönetim kurulu; sivil toplum, akademi ve iş dünyasından alanında önemli çalışmalara imza atan isimlerden oluşuyor. İLKE’de ve akademide başarılı çalışmalar yürüten Doç. Dr. Ümit Güneş ise başkan yardımcısı olarak görevine devam edecek. Yine iş ahlakı alanında sivil toplum faaliyetleri yürütmüş olan Şükrü Alkan, sosyoloji alanında önemli akademik çalışmaları olan Dr. Elyesa Koytak, öne çıkan sivil toplum faaliyetleri yürüten Erol Erdoğan, yeni medya alanında inovatif girişimleri bulunan Ömer Burak Tek ve şehir teknolojileri alanında önemli yeniliklere imza atan Dr. Fatih Gündoğan yer alıyor. Yeni yönetim kurulu İLKE’nin vizyon ve misyonunu yansıtacak şekilde topluma yararlı çalışmalar yürüten bir kadrodan oluşuyor.