[:tr]İGİAD'LI İŞ ADAMLARINDAN ENDÜLÜS ZİYARETİ...[:]

23 Nisan 2016
[:tr]

İGİAD Üye ve Aileleri, 20-23 Nisan 2016 tarihlerinde Endülüs’de bulunan Malaga, Granada, Kurtuba ve Sevilla’yı kapsayan bir dizi ziyaretlerde bulundu.

Malaga şehir turu ile başlayan program, Müslümanlar döneminden kalma ve Granada’nın sembolü konumundaki Müslüman mimarisinin tipik ve özgün halini muhafaza eden Al Bayzin tepesine çıkılarak panoramik manzara ve El Hamra Sarayının kuş bakışı görüntülenmesi ile devam etti. İslam medeniyetinin en güzide eserlerinden biri olan El Hamra sarayına gidildi. Sarayın bölümlerinin gezilmesinden sonra Kurtuba’ya hareket edildi. İslam mimarisinde sembol durumdaki Kurtuba Camii ziyareti ve bilgilendirmenin ardından, Kurtuba sokaklarında sivil İslam mimarisinin en güzel örneklerinin yer aldığı mekânlar gezildi. Heyet sonra Sevilla’ya hareket etti.

İslam mimarisinden etkilenerek yaptırılan Alkazar Sarayı gezildi. İspanyol Meydanı, Sevilla Katedralinin dıştan gezilmesi sonrasında Müslümanlar döneminde Rasathane için yapılan ve Katedrale bitişik olan Çan Kulesi dıştan gezildi, bilgi alındı. Sevilla’da serbest zaman zarfında İGİAD Üyeleri aileleriyle birlikte vakit geçirdi.

Malaga, Granada ve Kurtuba’da yer alan mescitte vakit namazı kılındı. Cemaatle tanışma, yakınlaşma sağlandı. Sevilla’da ki mescitte Cuma namazı kılındı.

İGİAD heyeti seyahat programının son durağı olarak Malaga şehrine giderek burada şehir gezisi gerçekleştirdi.

Program 23 Nisan akşamı son buldu.

[:]