İGİAD’ın İstanbul İl Müftülüğü Ziyareti

18 Ekim 2012
İGİAD heyeti, 17 Ekim Çarşamba günü, İstanbul İlMüftüsü Doç. Dr. Rahmi Yaran’ı makamında ziyaret etti.

İGİAD heyetini büyük bir memnuniyetle karşılayan Doç. Dr. Rahmi Yaran, iş ahlâkının önemine vurgu yaparak iş dünyasında ahlaki duyarlılığının oluşturulmasının önemine dikkat çekti.

İGİAD’ın yapmış olduğu çalışmaların takdir edilmesi gerektiğini bildiren Sayın Rahmi Yaran, iş ahlâkıyla ilgili olarak müftülüğün de faydalanabileceği bilgi materyalinin ortaya çıkacağını, İGİAD’ın iş ahlâkı ile ilgili birikimlerinin, din adamlarına yararlı olabileceğini ve bu sayede vaazlarda ve Cuma hutbelerinde bu bigilerin halkımıza aktarılabileceğini belirtti.

Ziyarette, iş ahlâkı konusuna daha fazla hassasiyet gösterilmesi gerektiğine vurgu yapıldı. Ayrıca ahlâkî değerlerimizin ve ticari geleneklerimizin korunmasının hayati bir öneme sahip olduğu vurgulandı.

İGİAD heyeti, İGİAD’ın düzenlemiş olduğu seminer, konferans ve sempozyumlara Müftülük personelinin davet edilmesinin, din adamlarında konuyla ilgili yaklaşımları zenginleştirebileceğini vurgulayan Sayın Yaran’a, iş ahlâkı ile ilgili yaklaşımlar ve sunmuş olduğu fırsatlar sebebiyle teşekkür etti. Çekilen hatıra fotoğrafının akabinde, ziyaret sona erdi.