İGİAD’da İş Sağlığı ve İş Güvenliği Eğitimi

11 Ekim 2012
İGİAD (İktisâdî Girişim ve İş Ahlâkı Derneği) tarafından, 10 Ekim 2012 tarihinde gerçekleştirilen seminerde, İGİAD üyeleri ve seminer davetlileri ’İş Sağlığı ve Güvenliği’ konusunda bilgilendirildi.

İş Güvenliği Uzmanı ve İş Güvenliği Baş Müfettişi Mehmet Bingöl tarafından İGİAD Merkez’de (Seminer Salonu) düzenlenen eğitimde, üye ve üye personellerine ’İş Sağlığı ve Güvenliği’ konulu eğitim verildi.

Halka açık şekilde düzenlenen ve yaklaşık iki saat süren eğitime, İGİAD yöneticileri, üyeleri ve personeli de katıldı.

İş sağlığı ve güvenliği konusunda sunum yapan İş Güvenliği Uzmanı Mehmet Bingöl, mevzuatlar hakkında bilgi verdi.

Türkiye’de gerçekleşen iş kazaları ve meslek hastalıklarının boyutları hakkında da bilgiler veren Bingöl, iş kazasına sebep olan tehlikelerin fiziksel, kimyasal, mekaniksorunlardan kaynaklandığını söyledi.

Genel iş güvenliği kuralları oluşturulması, kazaların ve meslek hastalıklarının önlenmesi ve güvenli bir iş ortamı oluşturulması konularında katılımcılara bilgiler veren Mehmet Bingöl, kazaların alınacak basit önlemlerle engellenebileceğine işaret etti.

İşveren vepersonelin sorumluluklarından da bahseden Bingöl, kişisel donanım koruyucuları hakkında detaylı bilgiler verdi.

Eğitim şeklinde düzenlenen seminer, soru cevap kısmıyla devam etti. Program, İGİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Eğitim Komisyonu Başkanı Mehmet Bulayır’ın, İş Güvenliği Uzmanı Mehmet Bingöl’e hediye takdim etmesiyle son buldu.