İGİAD YENİ BİR KONUŞMA DİZİSİ'Nİ BAŞLATIYOR “DERS VEREN TECRÜBELER”

20 Mart 2017

Türkiye İktisadi Girişim ve İş Ahlâkı Derneği (İGİAD) yeni bir konuşma dizisini başlatıyor. Tecrübeye dayalı öğrenmenin çok daha faydalı olduğu yaklaşımından hareketle “Ders Veren Tecrübeler” başlıklı konuşma dizisini hazırlayan İGİAD, birbirinden deneyimli iş adamlarını, esnafları, tüccarları ve ustaları ağırlayacak. “Ders Veren Tecrübeler” dizisinde sadece kişisel hayat hikayeleri ele alınmayacak. Dizinin adından da anlaşılacağı üzere bu etkinlikte ders veren tecrübelere odaklanılacak.

“Ders Veren Tecrübeler” dizisinin moderatörlüğünü hem akademik hem de STK çalışmalarıyla yakından tanınan Doç. Dr. Nihat Alayoğlu üstlenecek. Gerek iş dünyasında uzun süre bulunan gerekse iş dünyasını odağına alan MÜSİAD’ta genel sekreterlik görevi üstlenen Alayoğlu, hâlen İstanbul Medipol Üniversitesi İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi Dekan Vekilidir. Aynı zamanda İGİAD Yüksek İstişare Kurulu üyesi olan Alayoğlu, konuklara sorular yönelterek verimli bir paylaşımın gerçekleşmesine katkıda bulunacak.

28 Mart Salı, saat: 18.30’da İGİAD Dernek Merkezi’nde gerçekleşecek “Ders Veren Tecrübeler” dizisinin ilkinin konuğu ise AİM Global A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ali Akyüz olacak. Akyüz, yaklaşık 40 yıla varan iş tecrübelerini dinleyicilerle paylaşacak. Çok sayıda şirketin kuruluşunda ortak olarak yer alan Akyüz’ün perakendecilik, toptancılık ve ortaklıklar konusunda önemli deneyimleri bulunuyor.


Ali Akyüz 

AİM Global A.Ş.

1962 Sivas doğumlu olan Ali Akyüz, 1974 yılında ailesi ile birlikte İstanbul’a göç etti. Babasının bakkal dükkanında iş hayatına başlayan Akyüz,  Uzun süre market işletmeciliği yaptı. Akyüz, 1985 yılında toptancılık yapmaya başladı. 1995 yılında ise RAMTOP A.Ş’nin kurucu ortakları arasında  yer aldı. 1998 yılında UYUM A.Ş. şirketini ortakları ile birlikte kurdu. UYUM Marketlerin ilk mağazasını aynı yıl Başak şehir ‘de açtı ve Türkiye’de bir ilki başararak Şirketlerini İMKB (BORSA) ya kayıt yaptırdı. 2000 yılının başlarında kardeşleri ile birlikte Akyüz Süt Ürünleri Ltd. Şirketini kurdu. Bugüne kadar çok sayıda ortaklık içeren şirketlerin kuruluşunda yer alan Akyüz, önemli tecrübe sahibi oldu.

2012 yılı itibariyle AİM Global A.Ş. şirketi ile bebek bezi, hasta bezi, vb. ürünleri üretip ihraç eden firması ile yatırımlarına devam etmektedir. Evli ve 5 çocuk babasıdır.