İGİAD Üyeleri, Bolu ve Çevresine Gezi Düzenledi

13 Kasım 2012
İGİAD (İktisadi Girişim ve İş Ahlakı Derneği) üyelerinin, aileleriyle birlikte iştirak ettikleri Bolu Abant gezisi, 10-11 Kasım günlerinde gerçekleşti.

İGİAD üyeleri ve aileleri, Bolu ilimizde bulunan, doğa harikası Abant’ın 5 kilometre boyunca uzanan gölünün çevresinde yürüyüş yaparak kendilerini yenilediler.

Ahşap yapıları ile 6.5 kilometre boyunca süren bu orman içi yürüyüşü, gezi katılımcılarına sessizliği ile harika bir dinlenme fırsatı sundu. İGİAD Bolu Abant-Mudurnu gezisi katılımcıları daha sonra, Abant bölgesinde temel yiyeceklerden olan mangalda sucuk ekmeğin lezzetini tattılar.

Adını Bizans döneminde, Bursa Tekfuru’nun kızı Moderna’nın ansına yaptırdığı kaleden alan Mudurnu tarihi mekânlarının rehber eşliğinde gezildiği organizasyonda; Mudurnu Armutçular Konağı, Mudurnu Kanui Sultan Süleyman Camii, Yıldırım Bayezid Camii gibi birçok tarihi mekan görüldü.

10 Kasım Cumartesi günü sabah 8:00’de İstanbul’dan hareketle başlayan Bolu Abant-Mudurnu gezisi; 11 Kasım Pazar akşamı, saat 21:00’de, yine İstanbul’da sona erdi.