İGİAD Sektör Kurulları, toplantılarına devam ediyor...

20 Kasım 2014
Türkiye İktisadi Girişim ve İş Ahlakı Derneği (İGİAD), İş Geliştirme Komisyonu organizasyonuyla Sektör Kurulları üyelerini, İGİAD Merkez’de bir araya getirdi.

İGİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ayhan Karahan’ın başkanlığında kahvaltı ile başlayan toplantı, üyelerin tanışması ile devam etti. Sektör kurulu üyelerinin 2014 yılının ikinci çeyreğinin sektör değerlendirmesi ve önümüzdeki yıldan beklentilerinin konuşulduğu toplantıda bilgi alışverişinde bulunuldu.

Genel olarak ülkeler arasında ki çatışma ile meydana gelen gelişmelerin iktisadi hayata olumsuz yansımaları şeklinde bir süreç yaşandığı ve bu sürecin bir süre daha devam edecek öngörüsünün de piyasalara yine olumsuz etki ettiği konusuna vurgu yapıldı.

Türkiye’nin risk priminin azalması ile yabancı yatırımcı açısından olumlu bir gelişme olduğu yönünde fikir birliğine varıldı.

Nitelikli finansman ve insan yönetimi iyi yapıldığında firmaların katma değerlerinin yükseleceği ve ülke bazında da katma değerin artacağı vurgusu yapıldı.

Toplantının son bölümünde ise, İş geliştirme komisyonu tarafından yürütülen "Risk Sermaye Havuzu" projesi sektör üyelerine tanıtılıp sonrasında kendilerinden konu ile ilgili görüşler alındı.

20.11.2014