[:tr]İGİAD Medeniyet Sohbetleri'nde "Asr-ı Saadet'te Ticaret ve Tüccar Sahâbiler" Konuşuldu[:en]İGİAD Medeniyet Sohbetleri’nde "Asr-ı Saadet’te Ticaret ve Tüccar Sahâbiler" Konuşuldu[:]

27 Mayıs 2014
[:tr]İGİAD Eğitim ve Araştırma Komisyonu tarafından; kültür, medeniyet, siyaset, iktisat, sosyal ve aktüel alanlarda organize edilen medeniyet sohbetleri devam ediyor. 27 Mayıs Salı akşamı, İGİAD’da düzenlenen Asr-ı Saadet’te Ticaret ve Tüccar Sahâbiler konulu programa konuşmacı olarak, Siyer Araştırmaları Merkezi’nin kuruluşuna öncülük eden Muhammed Emin Yıldırım katıldı. Geçtiğimiz aylarda İGİAD tarafından yayınlanan Asr-ı Saadet’te Ticaret ve Tüccar Sahâbiler kitabının konu olarak derinlemesine irdelendiği sunumda ayrıca Yıldırım ticaretin içerisinde, rekabet halinde ve para kazanırken kalbi muhafaza edebilmek için beş hususa dikkat çekti; 1. Sağlam bir akidenin inşası 2. Ticari hukukun derinlemesine öğrenilmesi 3. Sadık ve salih dostların edinilmesi 4. Allah’ın yapılan ticarete ortak edilmesi 5. Bir hakikat olan ölümün sürekli hatırda tutulması Üyelerin yoğun ilgi gösterdiği program İGİAD Eğitim ve Araştırma Komisyonu Başkanı Ömer Bedrettin Çiçek’in Muhammed Emin Yıldırım’a hediye takdim etmesiyle son buldu.[:en]İGİAD Eğitim ve Araştırma Komisyonu tarafından; kültür, medeniyet, siyaset, iktisat, sosyal ve aktüel alanlarda organize edilen medeniyet sohbetleri devam ediyor.

27 Mayıs Salı akşamı, İGİAD’da düzenlenen Asr-ı Saadet’te Ticaret ve Tüccar Sahâbiler konulu programa konuşmacı olarak, Siyer Araştırmaları Merkezi’nin kuruluşuna öncülük eden Muhammed Emin Yıldırım katıldı.

Geçtiğimiz aylarda İGİAD tarafından yayınlanan Asr-ı Saadet’te Ticaret ve Tüccar Sahâbiler kitabının konu olarak derinlemesine irdelendiği sunumda ayrıca Yıldırım ticaretin içerisinde, rekabet halinde ve para kazanırken kalbi muhafaza edebilmek için beş hususa dikkat çekti;
1. Sağlam bir akidenin inşası
2. Ticari hukukun derinlemesine öğrenilmesi
3. Sadık ve salih dostların edinilmesi
4. Allah’ın yapılan ticarete ortak edilmesi
5. Bir hakikat olan ölümün sürekli hatırda tutulması

Üyelerin yoğun ilgi gösterdiği program İGİAD Eğitim ve Araştırma Komisyonu Başkanı Ömer Bedrettin Çiçek’in Muhammed Emin Yıldırım’a hediye takdim etmesiyle son buldu.
[:]