İGİAD Genel Sekreterliği Ankara ve Düzce’de önemli temaslarda bulundu.

04 Haziran 2014
[:tr]
Genel Sekreter Raşit Yemişen ve Komisyon Koordinatörü Sinan Polat tarafından 3 Haziran Çarşamba günü gerçekleştirilen programda sırasıyla Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Reklam Kurulu Koordinatörü Muhittin Yıldırım, Başbakanlık Müşaviri M. Fatih Önügören, Ekonomi Bakanlığı Anlaşmalar Genel Müdürlüğü Uzman Bestami Saitoğulları ve Ekonomi Bakanlığı KOBİ ve Kümelenme Destekleri Daire Başkanı M. Emrah Saaak ziyaret edildi. Ahilik ruhu yeniden canlandırılmalı! Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu ile, Ahilik geleneğimizin yeniden ticari ve sosyal hayatımıza işlenmesi ve Lonca teşkilat yapımızın özellikle bu dönemde daha iyi kavranması gerektiği, İş Ahlakı konusunun günümüzde özelliğini ve niteliğini kaybettiği hususları hakkında genel değerlendirmelerde bulunulan görüşmede ayrıca Kasım ayında yapılması planlanan İş Ahlakı Sempozyumu ve ortak çalışma alanları oluşturulması konuları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. İGİAD’ın ve faaliyetlerinin de aktarıldığı görüşme İGİAD yayınlarının Sayın Şerifoğlu’na takdimi ve fotoğraf çekimi ile son buldu. Reklam Konseyi’nde İGİAD’da yer almalı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Reklam Kurulu’ndaki görüşmede, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından, reklam, medya ve ticari hayatta karşılaşılan haksız rekabet sağlayıcı, yanıltıcı ve ahlaki olmayan konuların etraflıca ele alınacağı ve tüm ilgili tarafların katılımının sağlanacağı bir Reklam Konseyi oluşturulmasına karar verildiği. bu Konseyin altyapı çalışmalarının şu an yapıldığı ve İGİAD’ın da konusu itibarı ile mutlaka bu Konseyde bulunmasının gerekliliği, Reklam Kurulu konusunda hazırlanacak tüm mevzuatlar konusunda İGİAD’ın da görüşlerinin alınması ve ortak çalışma alanlarının oluşturulması konusunda görüş alışverişinde bulunuldu. Kümelenme Projesi, alternatif pazarlar oluşturulması konusunda ciddi bir destek Ekonomi Bakanlığı’ndaki görüşmelerde ise Kümelenme projesinde firmaların ve derneklerin elde edeceği faydalar ve Kasım ayında yapılması planlanan Sudan Gezisi konusunda görüşler aktarıldı.
[:en]
Genel Sekreter Raşit Yemişen ve Komisyon Koordinatörü Sinan Polat tarafından 3 Haziran Çarşamba günü gerçekleştirilen programda sırasıyla Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Reklam Kurulu Koordinatörü Muhittin Yıldırım, Başbakanlık Müşaviri M. Fatih Önügören, Ekonomi Bakanlığı Anlaşmalar Genel Müdürlüğü Uzman Bestami Saitoğulları ve Ekonomi Bakanlığı KOBİ ve Kümelenme Destekleri Daire Başkanı M. Emrah Saaak ziyaret edildi.

Ahilik ruhu yeniden canlandırılmalı!

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu ile, Ahilik geleneğimizin yeniden ticari ve sosyal hayatımıza işlenmesi ve Lonca teşkilat yapımızın özellikle bu dönemde daha iyi kavranması gerektiği, İş Ahlakı konusunun günümüzde özelliğini ve niteliğini kaybettiği hususları hakkında genel değerlendirmelerde bulunulan görüşmede ayrıca Kasım ayında yapılması planlanan İş Ahlakı Sempozyumu ve ortak çalışma alanları oluşturulması konuları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

İGİAD’ın ve faaliyetlerinin de aktarıldığı görüşme İGİAD yayınlarının Sayın Şerifoğlu’na takdimi ve fotoğraf çekimi ile son buldu.

Reklam Konseyi’nde İGİAD’da yer almalı,

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Reklam Kurulu’ndaki görüşmede, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından, reklam, medya ve ticari hayatta karşılaşılan haksız rekabet sağlayıcı, yanıltıcı ve ahlaki olmayan konuların etraflıca ele alınacağı ve tüm ilgili tarafların katılımının sağlanacağı bir Reklam Konseyi oluşturulmasına karar verildiği. bu Konseyin altyapı çalışmalarının şu an yapıldığı ve İGİAD’ın da konusu itibarı ile mutlaka bu Konseyde bulunmasının gerekliliği, Reklam Kurulu konusunda hazırlanacak tüm mevzuatlar konusunda İGİAD’ın da görüşlerinin alınması ve ortak çalışma alanlarının oluşturulması konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

Kümelenme Projesi, alternatif pazarlar oluşturulması konusunda ciddi bir destek

Ekonomi Bakanlığı’ndaki görüşmelerde ise Kümelenme projesinde firmaların ve derneklerin elde edeceği faydalar ve Kasım ayında yapılması planlanan Sudan Gezisi konusunda görüşler aktarıldı.
[:]