İGİAD Futbol Turnuvası Sonuçlandı

24 Mayıs 2008
İGİAD 1. Halısaha Futbol Turnuvası’nın şampiyonu belli oldu: Yüzyılspor (Sahra Tekstil). 16 takımın mücadele ettiği ve 6 hafta süren turnuva birbirinden güzel maçlara sahne oldu.

Dostluk, dayanışma ve ahlaklı spor anlayışının da bir örneği olan turnuva 24 Mayıs günü yapılan 3.lük ve final maçlarıyla sona erdi. 3. lük maçında karşı karşıya gelen Furkan Tekstil - Akyapı maçını Akyapı takımı kazanarak turnuvanın 3.sü oldu.

Akyapı - Furkan Tekstil: 5 - 1


Daha sonra gerçekleştirilen Yüzyılspor - Kahraman Yapı arasında gerçekleştirilen final maçı ise çok çekişmeli geçti. Maçın başlarında her iki takım da temkinli bir futbol ortaya koydu. İlk golü Yüzyılspor attı. Devre bu sonuçla bitecek diye beklenirken Kahraman Yapı’nın golü geldi ve ilk yarı 1-1 sona erdi. İkinci yarıda ise Kahraman Yapı’nın baskıları sonuç getirdi ve durum 2-1’e geldi. Kahraman Yapı’dan Emin’in kırmızı kart görmesi dengeleri tekrar alt üst etti. Daha sonra gelen Yüzyılspor atakları sonuç verdi ve maçın normal süresi 2-2 sona erdi. Uzatma bölümünde ise Yüzyılspor’un golüne bu sefer Kahraman Yapı karşılık verince sonuç 3-3 oldu. Karşılıklı penaltı arışlarına geçildi. Son penaltılarda Kahraman Yapı şansını değerlendiremeyince maç Yüzyılspor’un 8-7 üstünlüğüyle sona erdi ve turnuvanın şampiyonu Yüzyılspor oldu.

Yüzyıl (Sahra Tekstil) - Kahraman Yapı1 (Asil Hırdavat) : 8 - 7


Turnuvanın ödül töreni de çok renkliydi. Törene İGİAD Yönetim Kurulu başkan yardımcısı ve Teşkilatlanma Komisyonu başkanı Halim Özdemir, Teşkilatlanma Komisyonu üyesi Sinan