İGİAD 2012 Girişimcilik Ödülü Sahibini Buldu!

24 Ocak 2013

Her yıl İktisadi Girişim ve İş Ahlakı Derneği(İGİAD) tarafından verilen Girişimcilik Ödülü, Sabahattin Zaim Üniversitesi’nde düzenlenen törenle sahibini buldu.

23 Ocak akşamında onuncusu gerçekleştirilen ödül törenine; İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu Bey, Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay Bey ve Prof. Dr. Nevzat Yalçıntaş Bey’in yanı sıra iş dünyasından, üniversitelerden ve sivil toplum kuruluşlarından temsilciler de katıldılar.

Bu yıl 10’uncusu düzenlenen, İktisadi Girişim ve İş Ahlakı Derneği (İGİAD) 2012 Girişimcilik Ödülü Töreni’nde konuşan Vali Mutlu, iş ahlakı, erdem ve dürüstlüğü önde tutan iş adamları ile tüccarların kendilerinin güç kaynağı olduğunu belirtti. Mutlu, en büyük zenginliğin insan olduğunu anlatarak, "Zaten iktisadi açıdan da bakıldığında en büyük sermaye insanın kendisidir. Ama her sermayeyi nasıl kullandığınız ehemmiyetle önemlidir. Bir sermaye nasıl hangi yolla kullanılıyor, verimli mi kullanılıyor, heba mı ediliyor, helalinden mi yoksa haramından mı kazanılıyor ve harcanıyor? İnsan denen sermayenin kullanımı çok önemli" diye konuştu. Vali Hüseyin Avni Mutlu, sözlerine şöyle devam etti: "Girişimcilik insanın çok özel bir tarafı, onun mutlaka geliştirilmesi lazım. Çünkü girişimcilik olmadan ileriye doğru gitmek mümkün değil. Cesareti, bilgiyi, gayreti, yeni şeyleri yapabilme arzusunu ihtiva eden girişimcilik ruhu toplumları da ulusları da devletleri de ileriye götürüyor. Neticede, doğan medeniyetlerin özünde girişimcilik ruhu vardır.