ÜYELER GELENEKSEL HASBİHAL TOPLANTISINDA BULUŞTU

27 Ocak 2018

Geleneksel Hasbihal Toplantısı İGİAD üyelerinin katılımıyla 27 Ocak Cumartesi günü Eyüp’te bulunan Bahariye Restoran’da gerçekleşti.  İGİAD Genel Başkanı Ayhan Karahan’ın açılış konuşması ile hasbihal toplantısı başladı.

İGİAD Teşkilatlanmadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Hüseyin Dinçel 2017 İGİAD faaliyetlerini ve 2018 faaliyet takvimini sunum eşliğinde üyelere anlattı.

Hüseyin Dinçel’in sunumundan sonra İGİAD Berat Takdim Töreni’ne geçildi. Komisyonlardaki fedakârlıklarından dolayı Teşkilatlanma Komisyonunda Abdülnasır Vatansever, Eğitim ve Araştırma Komisyonunda Mustafa Palas, İş Geliştirme Komisyonunda Yalçın Şahin fedakârlık beratlarını komisyon başkanlarının ellerinden aldılar. Ayrıca Berat Taktim Töreni’nde Türkiye İş Ahlakı Zirvesi Etkinliğine verdiği katkılardan dolayı Prof. Dr. Nihat Erdoğmuş, İslam İktisadı Atölye çalışmalarına verdiği katkılardan dolayı Doç. Dr. Lutfi Sunar, İnsani Ücret Raporu çalışmasına verdiği katkılardan dolayı Yrd. Doç. Dr. Yusuf Alpaydın, Birlik A.Ş. firmasının kurulum sürecinde ve sonrasında verdiği katkılardan dolayı Hüseyin Acar’a fedakârlık beratlarını Genel Başkan Ayhan Karahan takdim etti. Son olarak İGİAD’da 10. yılını geride bırakan üyelerimiz Ahmet Eşmeci, Battal Demirkaya, Prof. Dr. Burhanettin Can, Cahit Başaran, Enver Mert, Hayrettin Günan, Hüseyin Aydın, Ömer Bedrettin Çiçek, Reşat Petek, Sami Doğan ve Yüksel Akgül Genel Başkan Ayhan Karahan tarafından 10. yıl beratlarını aldılar.

Toplantının son bölümünde; üyelerimiz söz alarak İGİAD’ın faaliyetleri, projeleri ve gelecekte İGİAD’ı nerede görmek istediklerine dair görüş ve önerilerini aktardılar. İş ahlakının farklı yönlerinin ele alınması ve İş ahlakı eğitimi gibi önemli konularda üyelerimizin kıymetli görüşlerini tartışma imkânı bulundu. Toplantıda; İGİAD’ın bugünü ve geleceği konusunda üyelerden değerlendirmeler alındı.

Üyelerle Hasbihal toplantısı dilek ve temennilerin ardından sona erdi.