Üyelerimiz Geleneksel Hasbihal Toplantısında Bir Araya Geldi

25 Ocak 2020

Geleneksel Hasbihal Toplantısı İGİAD üyelerinin katılımıyla 25 Ocak Cumartesi günü Golden Tulip Hotel’de gerçekleşti.  İGİAD Genel Başkanı Ayhan Karahan’ın açılış konuşması ile hasbihal toplantısı başladı.

İGİAD Teşkilatlanmadan Sorumlu Başkan Vekili Hüseyin Dinçel 2019 İGİAD faaliyetlerini ve 2020 faaliyet takvimini sunum eşliğinde üyelere anlattı.

Hüseyin Dinçel’in sunumundan sonra İGİAD’ın ticarethane portalı hakkında koordinatör Sinan Polat üyeleri bilgilendirdi. Program Berat Takdim Töreni ile devam etti. Komisyonlardaki fedakârlıklarından dolayı Teşkilatlanma Komisyonunda Abdülnasır Vatansever, Fikret Sağlam ve Emrah Yazıcı, Eğitim ve Araştırma Komisyonunda Davut Güler, Muharrem Balcı, Mehmet Aktaş ve Murat Ustaoğlu, İş Geliştirme Komisyonunda Battal Demirkaya, Ömer Faruk Gül ve Remzi Macit fedakârlık beratlarını komisyon başkanlarının ellerinden aldılar. Berat Taktim Töreni’nde Türkiye İş Ahlakı Zirvesi Etkinliğine verdiği katkılardan dolayı Prof. Dr. Nihat Erdoğmuş, İslam İktisadı Atölye çalışmalarına verdiği katkılardan dolayı Doç. Dr. Lutfi Sunar’a fedakârlık beratlarını Genel Başkan Ayhan Karahan takdim etti. Ayrıca en deneyimli üyemiz olan Necati Özkan’a Genel Başkan Ayhan Karahan tarafından hediye takdim edildi. Son olarak İGİAD’da 10. yılını geride bırakan üyelerimiz Adem Arslan, Asaf Demirci, Fethi Akbaşoğlu, Hakkı Birol Güney, M. Şerif Cantürk, Sadık Ayhan Saruhan ve Seyfi Kurt Genel Başkan Ayhan Karahan tarafından 10. yıl beratlarını aldılar.

Toplantının son bölümünde; üyelerimiz söz alarak İGİAD’ın faaliyetleri, projeleri ve gelecekte İGİAD’ı nerede görmek istediklerine dair görüş ve önerilerini aktardılar. İş ahlakının farklı yönlerinin ele alınması ve İş ahlakı eğitimi gibi önemli konularda üyelerimizin kıymetli görüşlerini tartışma imkânı bulundu. Toplantıda; İGİAD’ın bugünü ve geleceği konusunda üyelerden değerlendirmeler alındı. 

Üyelerle Hasbihal toplantısı dilek ve temennilerin ardından sona erdi.