Gıda Sektör Toplantısı Gerçekleştirildi

03 Haziran 2009
Teşkilatlanma Komisyonumuz tarafından organize edilen kahvaltılı sektör toplantıları serisine Gıda sektörü ile devam edildi. Sektörde faaliyet gösteren üyelerimizin Hasan Murat Bezirci’nin (Aydos Et) evsahipliğinde 03 Haziran 2009 tarihinde bir araya geldiği kahvaltılı sektör değerlendirme toplantısında gıda sektörü masaya yatırıldı.

İGİAD tarafından hazırlanan ’Gıda Sektörü 2009 Değerlendirme Raporu’nun sunulmasıyla başlayan toplantı, sektör üyelerinin değerlendirmeleriyle devam etti.

Raporda, gıda sektörünün Türkiye’de gelişimi, karşı karşıya bulunduğu sorunlar ve kriz sonrası sektörde meydana gelen değişiklikler ele alındı. Kriz sonrası gıda sektöründe meydana gelen iş hacmi değişikliği ve kriz sonrası piyasada oluşacak fırsatların anlatıldığı rapor sunumu, üyeler tarafından ilgiyle takip edildi.


Rapor sunumu sonrası, üyeler arası gündem değerlendirmesine geçildi. Özellikle firma güvenilirliğinin sektörde gittikçe daha da önemli bir hale geldiği üyelerce vurgulandı ve krize karşı ticari dayanışma bilincinin geliştirilmesi gerektiği ifade edildi.

Müşteri memnuniyeti odaklı bir iş bilincinin oluşumu için sektör üyelerinin kendi aralarında ilkeler belirlemelerinin gerekliliği de gündemdeki diğer konulardandı.