Ders Veren Tecrübeler - 5

19 Mart 2018

Tecrübeye dayalı öğrenmenin çok daha faydalı olduğu yaklaşımından hareketle “Ders Veren Tecrübeler” başlıklı konuşma dizisini hazırlayan İGİAD, birbirinden deneyimli iş adamlarını, esnafları, tüccarları ve ustaları ağırlayacak. “Ders Veren Tecrübeler” dizisinde sadece kişisel hayat hikayeleri ele alınmayacak. Dizinin adından da anlaşılacağı üzere bu etkinlikte ders veren tecrübelere odaklanılacak.

“Ders Veren Tecrübeler” dizisinin moderatörlüğünü hem akademik hem de STK çalışmalarıyla yakından tanınan Doç. Dr. Nihat Alayoğlu üstlenecek. Gerek iş dünyasında uzun süre bulunan gerekse iş dünyasını odağına alan MÜSİAD’ta genel sekreterlik görevi üstlenen Alayoğlu, hâlen İstanbul Medipol Üniversitesi İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi Dekan Vekilidir. Aynı zamanda İGİAD Yüksek İstişare Kurulu üyesi olan Alayoğlu, konuklara sorular yönelterek verimli bir paylaşımın gerçekleşmesine katkıda bulunacak.

20 Mart Salı günü 19.00-21.00 saatleri arasında İGİAD Dernek Merkezi’nde gerçekleşecek “Ders Veren Tecrübeler” dizisinin beşinci konuğu ise ÇAĞRI Marketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Kara olacak.


Mustafa Kara

ÇAĞRI Marketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi

1968 doğumlu Mustafa Kara, ilköğretimini Kars’ta, ortaöğretimini Kadıköy Mehmet Beyazıt lisesinde; üniversite eğitimini İ.T.Ü Sakarya Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nde tamamladı.

İş hayatına Proje Mühendisi ve taahhüt işleri yaparak başlayan Mustafa Kara, Belediye Başkanı seçildiği döneme kadar inşaat ve perakendecilik sektörlerinde faaliyet gösteren iki aile şirketinde aktif olarak görev aldı.

Üsküdar Belediye Başkanlığı görevine geldikten sonra aktif ticaret hayatını sona erdiren Mustafa Kara, iş hayatının yanısıra, sosyal sorumluluk projeleri bağlamında, çeşitli mesleki, eğitim, kültür ve sosyal yardım alanındaki STK 'larda kurucu ve yönetici olarak görev aldı. Bunlardan bir kısmı; SMG (İ.T.Ü Sakarya Mühendisler Grubu) kuruculuğu ve başkanlığı, SAGEM (Sosyal Araştırmalar ve Geliştirme Merkezi) kuruculuğu ve başkan yardımcılığı, Kızılay Yenidoğan şubesi başkan vekilliği ve İGİAD (Türkiye İktisadi Girişim ve İş Ahlakı Derneği) üyesi olup, Halen MAVERA Eğitim ve Sağlık Vakfı'nın Yönetim Kurulu Başkanlığını yapmaktadır.

İş Hayatındaki Başarıları: İstanbul Ticaret Odası Yılın Vergi Rekortmenleri KOBİ Özel Ödülü (2007); İGİAD Girişimcilik Ödülü (2006); Teknik Elemanlar Derneği Başarı Ödülü (2004) ile taltif edildi.

Aktif siyaset hayatına AK PARTİ 'nin kuruluş süreci ile başladı. İlk olarak AK PARTİ Üsküdar İlçesi Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi ve Seçim İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. 2003 yılında AK PARTİ İstanbul İl Başkanlığı'nın düzenlediği Siyaset Akademisi Sertifikasını almaya hak kazandı. 2004 Yerel Seçimlerinde Üsküdar Belediye Meclis üyeliğine, Üsküdar Belediye Meclisinde AK PARTİ Grup Başkan Vekilliği'ne ve İmar Komisyonu başkanlığına seçildi. Üsküdar Belediye Meclisi AK PARTİ Grup Başkan Vekilliği ve imar komisyonu üyeliği yaptı. AK PARTİ Üsküdar İkinci Olağan Kongresi'nde Yönetim Kurulu Üyesi ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevini 2008 Kasım ayına kadar sürdürdü. 22 Temmuz 2007 Genel Seçimleri ve 21 Ekim 2007 Halk Oylamasında, Üsküdar İlçe SKM (Seçim Koordinasyon Merkezi) Başkanlığı yaptı. 2009-2014 Döneminde Üsküdar Belediye Başkanlığı’nı yapmış bulunan Mustafa KARA Evli ve ikisi kız, üçü erkek beş çocuk babasıdır.


TARİH 20 Mart 2018 Salı

SAAT 19.00-19.45 İkram 19.45-21.00 Söyleşi

YER İGİAD Merkez - Kroki için Tıklayınız