Ders Veren Tecrübeler – 6

18 Nisan 2018

Tecrübeye dayalı öğrenmenin çok daha faydalı olduğu yaklaşımından hareketle “Ders Veren Tecrübeler” başlıklı konuşma dizisini hazırlayan İGİAD, birbirinden deneyimli iş adamlarını, esnafları, tüccarları ve ustaları ağırlayacak. “Ders Veren Tecrübeler” dizisinde sadece kişisel hayat hikayeleri ele alınmayacak. Dizinin adından da anlaşılacağı üzere bu etkinlikte ders veren tecrübelere odaklanılacak.

“Ders Veren Tecrübeler” dizisinin moderatörlüğünü hem akademik hem de STK çalışmalarıyla yakından tanınan Doç. Dr. Nihat Alayoğlu üstlenecek. Gerek iş dünyasında uzun süre bulunan gerekse iş dünyasını odağına alan MÜSİAD’ta genel sekreterlik görevi üstlenen Alayoğlu, hâlen İstanbul Medipol Üniversitesi İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi Dekan Vekilidir. Aynı zamanda İGİAD Yüksek İstişare Kurulu üyesi olan Alayoğlu, konuklara sorular yönelterek verimli bir paylaşımın gerçekleşmesine katkıda bulunacak.

24 Nisan Salı günü 19.00-21.00 saatleri arasında İGİAD Dernek Merkezi’nde gerçekleşecek “Ders Veren Tecrübeler” dizisinin altıncı konuğu ise Karmod Prefabrik Yapı Teknolojileri Ceo'su Mehmet Çankaya olacak.  24 Nisan Salı günü 19.00-21.00 saatleri arasında İGİAD Dernek Merkezi’nde gerçekleşecek “Ders Veren Tecrübeler” dizisinin altıncı konuğu ise Karmod Prefabrik Yapı Teknolojileri Ceo'su Mehmet Çankaya olacak.


Mehmet Çankaya Karmod Prefabrik Yapı Teknolojileri Ceo'su Nevşehir’den İstanbul’a göç etmiş bir ailenin çocuğu olarak 1974 yılında İstanbul’da doğdu. Eğitimini Pendik İmam Hatip Lisesi'nde tamamladı. 1986 yılında aile şirketi olarak kurulan Karmod'un üretim, satınalma, satış pazarlama ve ihracat gibi departmanlarında görev aldı. 1995 yılında ikinci kuşak olarak devraldığı Karmod’un bugün 100’e yakın ülkede ürünleri bulunan  güçlü bir Türk markası haline gelmesine büyük katkı sağladı. Karmod'la beraber Türkiye'de boya ve inşaat (konut) sektöründe, yurtdışında Sudan'da PVC kapı ve pencere, mobilya ile beraber hazır yapı sektöründe ortaklıkları bulunuyor. Mehmet Çankaya aktif iş hayatının yanı sıra STK'larda da görev aldı. MÜSİAD (Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği) üyeliğiyle beraber İnşaat Kurulu ve Yurtdışı Teşkilatlanma Komisyonları'nda görev aldı. İGİAD (Türkiye İktisadi Girişim ve İş Ahlakı Derneği) ve PESİAD (Pendik Sanayici ve İşadamları Derneği) üyesidir. Mehmet Çankaya evli ve dört erkek çocuk babasıdır. İş Hayatındaki Başarıları: İGİAD Girişimcilik Ödülü (2015).

TARİH 24 Nisan 2018 Salı

SAAT 19.00-19.30 İkram 19.30-20.45 Söyleşi

YER İGİAD Merkez – Kroki için Tıklayınız