Deprem Bölgesine Yardımlarımız Devam Ediyor

25 Şubat 2023

Türkiye İktisadi Girişim ve İş Ahlakı Demeği (İGİAD), deprem bölgesine acil ihtiyaçların gönderilmesinin yanı sıra 762 bin lirayı aşan nakdi yardımları AFAD ve İHH İnsani Yardım Vakfı üzerinden yaptığını duyurdu.

İGİAD'dan yapılan açıklamada, Derneğin, depremin ilk gününden itibaren teyakkuz halinde olduğu belirtildi. Açıklamada, "Depremin ikinci gününden başlayarak 3 farklı üye iş yerimizde ürettirdiğimiz 7 binden fazla battaniye İHH İnsani Yardım Vakfı üzerinden deprem bölgesine ulaştırılmıştır. Depremin üçüncü günü bölgedeki profesyonel ekipte el yaralanmaları ile ilgili 5 binden fazla cilt onancı bakım kremlerimizin MÜSİAD koordinasyonunda bölgeye ulaşımı sağlanmıştır. Bölgede acil ihtiyaç olan çadırların zeminine serilmek üzere üretilen 10 bin metrekare 10 mm izolasyon levhası bölgeye ulaştırılmıştır" denildi.

İHH, MÜSİAD ve İGİAD'ın Kahramanmaraş bölgesinde konteyner mahalle kurulumunu da devam ettiği aktarılan açıklamada, "Ayrıca, 762 bin lirayı aşan nakdi yardımlarımızı AFAD ve İHH üzerinden yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. Depremzedelerin yaralarını sarmak ve afetin üstesinden bir an evvel gelebilmek üzere üyelerimiz bölgede seferber olmuş, dönüşümlü halde bölge halkının yanında olmaktadır" ifadeleri kullanıldı.