DARBEYE KARŞI MİLLET DEVLET EL ELE

19 Temmuz 2016

Ülkemiz demokrasiye ve anayasal düzene yönelik büyük bir badire atlatmıştır. Devletimiz ve ülkemiz içerde ve dışarda bölücü, yıkıcı bir terör tehdidi, emperyalist bir saldırı ve kuşatma altındayken gerçekleşen bu kalkışma olayın vahametini artırmaktadır. Ülkemiz 15 Temmuz gecesi bir darbe girişimi ile karşı karşıya kalmıştır.

Milletin malı olan silahlar, düşmana karşı kullanılması gerekirken, devletimize ve milletimize karşı kullanılmış, katliamlar yapılmış, yönetime cebren el konulmaya çalışılmıştır.

Bu ayaklanmayı tertip ederek vatana ve millete ihanet eden bu zavallıları şiddetle kınıyoruz, lanetliyoruz.

İhanet ve delalet içindeki bu cuntanın planları fedakârca gayretlerle boşa çıkarılmıştır. Başta Sayın Cumhurbaşkanımızı, meclisimizi, idarecilerimizi, hükümetimizi, siyasi partilerimizi, seçimle işbaşına getirdiği idaresine sahip çıkan milletimizi, kahraman polisimizi ve kahraman askerlerimizi tebrik ediyoruz.

Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

Bu toprakları daha önce de defalarca canı pahasına korumuş olan milletimiz, genç-yaşlı, çocuk, kadın-erkek demeden bir kere daha iradesini ortaya koymuş, darbeyi önlemiştir.

Bizim bu irademiz karşısında, birlik ve beraberliğimize tuzak kuranlar başkasının maşası olanlar, yok olup gideceklerdir.  Tarih onları, ülkesini ve milletini satan hainler olarak kaydedecektir.  

İslam dünyasının umudu olan Türkiye’nin önünü kesmek için yapılan bir girişim olduğu açıktır. İçimizdeki beyni yıkanmış satılmışlar, taşeron olarak kullanılmıştır.

Anayasal düzen zorla değiştirilmeye kalkışılmış, vatana - millete ihanet edilmiştir.

Bu suçu işleyenlerin, destek verenlerin bulunması ve hukuk düzeni içerisinde en ağır bir şekilde cezalandırılması gerekir.

Bu tür suçların bir daha işlenmemesi için de, idam cezasının yeniden getirilmesi, sistemin gözden geçirilmesi ve düzenlemeler yapılması gerektiği kanaatini taşımaktayız. 

Biz gönüllü kuruluşlar olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın, millet meclisimizin, milletimizin, devletimizin, meşru idarecilerimizin ve güvenlik güçlerimizin yanındayız.

Toplumumuzun her kesiminin, bu hain girişime karşı teyakkuz halinde olması gerektiği düşüncesiyle hepinize saygılar sunuyoruz.

TGTV Üyeleri Ortak Basın Bildirisi