[:tr]BANGLADEŞ – TÜRKİYE İŞ ADAMLARI DERNEĞİ BAŞKANI FİKRET ÇİÇEK İGİAD’A KONUK OLDU..[:]

19 Ekim 2015
[:tr]

İGİAD tarafından düzenli olarak gerçekleştirilen Ülke Tanıtım Toplantısının konuğu bu kez de Bangladeş – Türkiye İş Adamları Derneği Başkanı Fikret Çiçek’ti. “Bangladeş’te Ticaret İmkânlarının” konuşulduğu toplantıya üyelerimizin ilgisi oldukça büyüktü. 

Bangladeş – Türkiye İş Adamları Derneği Başkanı Fikret Çiçek’in konuşmacı olarak katıldığı toplantıda Bangladeş’te Ticaret İmkânları konuşuldu. Bangladeş’i yakından tanıyan üyemiz Mustafa Karaca, Bangladeş’in sosyal, kültürel ve ekonomik yanlarını anlatarak programa başladı.

Karaca, Bangladeş'in genel durumu, ithalat – ihracat verileri, sosyokültürel durumu, ülkedeki lokomotif sektörler ve vergisel boyutu ile İGİAD üyesi iş adamlarına  tecrübe ve bilgisini derinlemesine aktardı.

Mustafa Karaca’nın genel bilgilendirme sunumunda sonra Fikret Çiçek üyelerimizden gelen sorulara cevap verdi. Çiçek, sektör bazında hazır giyim, jüt, pamuklu tekstiller, çay işleme, kâğıt, çimento, kimyasal gübre, hafif mühendislik ürünleri, şeker, yağ rafinerisi, çelik, gemi inşaatı, ateş tuğlası üretimi, konut inşaatı, halı üretimi, seramik eşya, ilaç ve eczacılık ürünleri, otobüs-kamyon montajı, radyo-TV-bilgisayar montajı alanında çok karlı projeler olabileceği söyledi.

Genel olarak Bangladeş’te tekstil, gıda, inşaat, sağlık, telekomünikasyon,  gibi sektörlerde açıkların olduğu ve iyi bir yatırım alanı olduğunun vurgusu yapıldı.

Katılımın yoğun olduğu ve verimli geçen program, İGİAD Başkanı Ayhan Karahan’ın Fikret Çiçek’e İGİAD tablosunu sunmasının ardından son buldu.

[:]