9-10 Şubat Tarihlerinde Medeniyet’i Anlamak Sempozyumu Düzenlenecek

08 Ocak 2013
[:tr]İstanbul’da, 9-10 Şubat tarihinde ’medeniyet’ kavramı uluslararası bir sempozyumla tartışılacak.

İLKE Derneği, İlmi Etüdler Derneği ve Üsküdar Belediyesi’nin ortaklığı ile gerçekleşecek sempozyum Yüceltme ve Reddiye Arasında Medeniyeti Anlamak başlığını taşıyor.

Türkiye’den ve dünyadan, alanında uzman bilim ve düşünce insanlarının katılacakları sempozyumda iki gün boyunca yedi oturumda, yirmi bir tebliğ sunulacak.

Türkiye’de düşünce hayatının serüveninde, siyaset ve iktisat tartışmalarında, toplumsal dönüşümde ve güncel meselelerde sık sık gündeme getirilen medeniyet olgusu, anahtar bir kavram olmaktadır. Bu bağlamda, Medeniyet’i Anlamak Sempozyumu’nda kavramın değer yüklü yapısından sıyrılarak, yeni tartışmalar açacak oturumlar gerçekleşecek.

Tarih: 9-10 Şubat 2013
Yer: Bağlarbaşı Kongre Merkezi- Üsküdar, İstanbul

[:en]İstanbul’da, 9-10 Şubat tarihinde ’medeniyet’ kavramı uluslararası bir sempozyumla tartışılacak. İLKE Derneği, İlmi Etüdler Derneği ve Üsküdar Belediyesi’nin ortaklığı ile gerçekleşecek sempozyum Yüceltme ve Reddiye Arasında Medeniyeti Anlamak başlığını taşıyor. Türkiye’den ve dünyadan, alanında uzman bilim ve düşünce insanlarının katılacakları sempozyumda iki gün boyunca yedi oturumda, yirmi bir tebliğ sunulacak. Türkiye’de düşünce hayatının serüveninde, siyaset ve iktisat tartışmalarında, toplumsal dönüşümde ve güncel meselelerde sık sık gündeme getirilen medeniyet olgusu, anahtar bir kavram olmaktadır. Bu bağlamda, Medeniyet’i Anlamak Sempozyumu’nda kavramın değer yüklü yapısından sıyrılarak, yeni tartışmalar açacak oturumlar gerçekleşecek. Tarih: 9-10 Şubat 2013 Yer: Bağlarbaşı Kongre Merkezi- Üsküdar, İstanbul[:]