Türkiye Ekonomisi 20101 Değerlendirmesi

29 Şubat 2012


İGİAD; öğrencilerin hayal dünyalarını geliştirmek, "girişimciliğin" öğrenciler arasında bilinirliğini arttırmak, genç girişimcilerin yetişmesini sağlamak, öğrencilerin girişimcilik ile ilgili duygu ve düşüncelerini hikâye yazma yoluyla ifade etme kabiliyetlerini geliştirmek amacıyla İstanbul’da ortaöğretim okulu öğrencilerine yönelik "Girişimcilik" konulu hikâye yarışması düzenledi.

İGİAD’ın İstanbul genelinde lise öğrencileri arasında düzenlemiş olduğu girişimcilik konulu hikâye yarışması sonuçları İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde düzenlenen ödül töreni ile beli oldu. Yarışmaya İstanbul’da öğrenim gören 40 kadar lise öğrencisi katıldı. Öğrencilerden gelen hikâyeler İGİAD Eğitim ve Araştırma Komisyonu tarafından değerlendirildi. Buna göre birinci; Haydarpaşa Teknik Ve Endüstri Meslek Lisesi’nden Ceketini Çıkar ve Yola Koyul başlıklı hikâyesiyle Umut Maminoğlu oldu. İkinci; Prof. Dr. Mümtaz Turhan Sosyal Bilimler Lisesi’nden Ben de Bir Fikirsizim başlıklı hikâyesiyle Yiğit EROL ve üçüncü; Beyoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Sakız başlıklı hikayesiyle Furkan Altun oldu.

Dereceye giren öğrencilere plaket ve para ödülleri taktim edildi. Birinciye bin 500, ikinciye bin, üçüncüye ise 5 yüz TL verildi. Birinciye plaketini ve ödülünü İstanbul Ticaret Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nazım Ekren takdim etti. Ekren, İGİAD’ın girişimcilik adına yaptığı çalışmaları çok önemli bulduğunu ve çalışmalarından dolayı İGİAD yönetimini tebrik ettiğini söyledi.