15 TEMMUZ'U UNUTMAYACAĞIZ

12 Temmuz 2017

DARBEYE KARŞIYIZ, BÜYÜK TÜRKİYE’DEN YANAYIZ

Kıymetli basın mensupları, sivil toplum kuruluşlarımızın başkanları ve temsilcileri hepinizi saygı ile selamlıyorum.

15 Temmuz 2016 tarihinde devletin diğer kurumlarında olduğu gibi, TSK içinde örgütlenmiş FETÖ terör örgütü mensubu subay ve askerler tarafından, darbe teşebbüsünde bulunulmuş, Ankara ve İstanbul başta olmak üzere tüm ülkeyi kapsayan bir kalkışma başlatılmıştı.

Milli benliğini kaybetmiş, gözü dönmüş terör örgütü mensupları; ülkemizin korunması için ordumuza tahsis edilen araç ve silahlarla; 249 kişiyi şehit edip, 2193 insanımızı yaralamışlardır. Devletimiz 300 milyar TL den fazla zarara uğratılmıştır.

     Cumhurbaşkanımıza ve ailesine karşı suikast girişiminde bulunulmuş, bazı devlet yöneticilerimiz kaçırılmış, bazıları da tutsak edilmiştir. Tarihimizde ilk defa Millet Meclisimiz, Cumhurbaşkanlığımız, genel kurmay başkanlığımız ve polis merkezlerimiz bombalanmıştır.

İçimizdeki hainler, uluslararası güçlerin güdümünde, savaş uçakları, helikopterler ve tanklarla millete ve devletin kurumlarına saldırmışlar, devletimizi yıkmaya çalışmışlardır.

15 Temmuz gecesi yapılan, sinsi ve alçak saldırıyı bir kez daha nefretle kınıyoruz. Bu kalkışmanın içinde yer alan; katil, azgın, sapkın ve satılmış güruhun yargı önünde en ağır şekilde cezalandırılmasını talep ediyoruz.

Ülkemizin tüm ekonomik, sosyal, siyasal ve toplumsal kazanımlarını ortadan kaldırmayı amaçlayan, 15 Temmuz darbe girişimi sadece Türkiye’yi değil, İslam dünyasında yaşayan milyonlarca insanı da derinden yaralamıştır.

Türkiye, vatansever, milli duruş sahibi; siyasetçileri, güvenlik güçleri, bürokratları, diyaneti ve milletiyle, 15 Temmuz kuşatmasını püskürtmüştür. Bu destansı mücadeleyi şehitlik rütbesi ile taçlandıran kahramanlarımızı rahmetle anıyor, tüm gazilerimize minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz.

Seçimle işbaşına gelmiş meşru idareyi yıkarak yerine dış güdümlü vesayet sistemini getirme teşebbüsüne karşı “Öleceksek adam gibi ölelim” diyerek canını siper eden bu millet, 16 Temmuz sabahı “Yeni Türkiye’nin” temelini atmıştır.

15 Temmuz batının ikiyüzlülüğünü, Türk düşmanlığını bir kez daha ortaya koymuştur. Yıllardır bizlere hak-hukuk, insan hakları edebiyatı yapanlar, savundukları değerleri çiğneyerek Mısır’da olduğu gibi; 15 Temmuz darbe girişiminde de seçilmiş hükümetin yanında olmak yerine, darbecilerin yanında yer almışlardır. Haçlı zihniyetiyle tarihi hesap peşinde olduklarını ve ülkemizin zayıflamasını, parçalanmasını istediklerini açıkça göstermişlerdir.

Devletimiz darbecilerle hesaplaşmaktadır.  Suç işleyenler, katliam yapanlar ve suça bulaşanlar yargı önündedirler. Her suçlu mutlaka Yargı önünde hesap vermelidir.      Cumhurbaşkanımızın öncülüğündeki çalışmalarla, başta yargı ve güvenlik güçlerimiz olmak üzere; tüm devlet organlarına teşekkür ediyoruz. Milletimizin moral ve motivasyonu yüksektir. Her türlü zorluğu yenecek güçtedir.

Darbenin mağduru millettir. Herkesin hukuku ve hukukun üstünlüğü ilkesi daima korunmalı bunun için gerekli tedbirler alınmalıdır.

“Kontrollü darbe”, “Darbe mağdurları var”, “Basın Susturuluyor” denilerek, darbeyi ve darbecileri gizlemek isteyenler ihanet içindedirler.

 15 Temmuz gecesi devletimize ve milletimize karşı bir suç işlenmiştir. Suçun hedefi, örgütün büyüklüğü ve uluslararası etkinliği dikkate alındığında yargı önüne çıkartılacak kişi sayısının binleri bulması kamuoyunca makul karşılanmaktadır.

Yargı sürecine dahil olan kişi ve onların yakınlarının, hassasiyetlerinin istismar edilip, ülkede bir isyan bloğu oluşturma hesapları darbeden de ağır bir vebaldir. Darbe üzerinden siyaset yapmak, darbe gibi gayri meşrudur.

15 Temmuz’un yeniden canlandırdığı milli ruh, ülkemize hâkim olmalıdır.

Bu topraklar binlerce yıl İslam kültürü ile yoğrulmuştur. İslam bu toplumun anamayasıdır, birleştirici harcıdır. Terör örgütleri, uluslararası güçler tarafından İslam dünyasına sinsice musallat edilmişlerdir. İslam’a karşı İslam, Müslümana karşı Müslüman projeleri ile İslam dünyası ve ülkemiz terör örgütlerinin saldırı alanı haline getirilmek istenmektedir. Terör insanlık suçudur. Din için darbe, din için terör olamaz.

Din, milletimize devlet tarafından doğru öğretilmelidir. Din ve inanç istismarının önlenmesi için başta milli eğitim bakanlığımızı, diyanet işleri başkanlığımızı ve üniversitelerimizi duyarlı olmaya ve sorumluluklarını yerine getirmeye davet ediyoruz.

15 Temmuz Yeni Türkiye’nin kilometre taşıdır. Türkiye, Bölgesinde ve dünyada güçlü bir ülke olarak yer alacaktır. Ülkemiz, cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile milli birlik ve beraberliğini sağlayan, istikrar içinde ekonomisini büyüten, mazlum halkların yanında yer alan, lider ülke olarak  dünya barışına katkı sağlamaya devam edecektir.

Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı üye kuruluşları ile birlikte, Sayın Cumhurbaşkanımızın, Türkiye Büyük Millet Meclisimizin, devletimizin idarecilerinin ve güvenlik güçlerimizin yanındadır.

Darbeyi ve darbecileri lanetliyoruz. Milletimizi, birlik ve beraberliğe, tüm hain girişimlere karşı teyakkuz halinde olmaya davet ediyoruz. 15 Temmuz Şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sıhhat ve afiyet, yakınlarına metanet diliyoruz.

12.07.2017 Hamza Akbulut

TGTV Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı