İGİAD, BU YIL GİRİŞİMCİLİK ÖZEL ÖDÜLÜ’NÜ 15 TEMMUZ GAZİLERİNE VERDİ

  • 16.03.2017

Türkiye İktisadi Girişim ve İş Ahlakı Derneği (İGİAD), Girişimcilik Özel Ödülü’nü bu yıl farklı olarak 15 Temmuz gazilerinden olan Sabri Ünal ve Fatih Üstün’e verdi. Ödül töreninin ardından Türkiye ekonomisinin değerlendirildiği bir panel gerçekleştirildi. 

İGİAD, Eyüp Kültür Sanat Merkezi’nde  2016 Yılı Girişimcilik Ödül Töreni ve Ekonomi Değerlendirme Paneli düzenledi. Girişimcilik Ödül Töreni programı bu seneye özel olarak, 15 Temmuz’da ülkemizin işgaline yönelik darbe girişimine karşı durarak, vatanı kahramanca savunana milletimize ithafen düzenlendi. 2016 Yılın Girişimcisi Özel Ödülü 15 Temmuz Şehitlerine ve Gazileri adına; Sabri Ünal’a ve aynı zamanda İGİAD Üyesi olan M. Fatih Üstün’e takdim edildi. Etkinliğe İstanbul Vali Yardımcısı Nihat Nalbant, İGİAD Başkanı Ayhan Karahan, Rekabet Kurumu Başkanı Prof. Dr. Ömer Torlak, İstanbul Medipol Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kerem Alkin, BİM İcra Kurulu Üyesi Haluk Dortluoğlu, dernek üyeleri ve 15 Temmuz gazileri katıldı.

 ”Şehit ve gazilerimiz olmasaydı belki de bu töreni gerçekleştiremeyecektik”

İGİAD Başkanı Ayhan Karahan, ödül töreni hakkında şöyle konuştu: ”Kurulduğumuz günden itibaren her yıl girişimcilik ödül töreni düzenlemekte. Bu yıl 13’üncü özel ödül törenimizi düzenliyoruz. 15 Temmuz’da ülkemizde gerçekleşen darbe kalkışmasına karşı milletimizin göstermiş olduğu şanlı direnişi dikkate alarak, milletimize atfen bul yıl Girişimcilik Özel Ödülü’nü gazilerimize takdim etmek üzere düzenledik. 15 Temmuz’da milletimiz darbeye karşı direniş göstermeseydi, şehitler vermemiş olsaydık ve gazilerimiz var olmasaydı bu ödülü verecek kimseye bulamayacaktık. Belki de bu toplantıyı bir arada gerçekleştiremeyecektik. Gazilerimize ve şehitlerimize minnettarlarımızı sunmak ve milletimize vefamızı göstermek adına ödül törenimiz bu yıl, bu konseptte gerçekleşmiş oldu.”

Ödülü kimlere verildiği konusunda bilgi veren Karahan, ”Ödülümüzü tanksavar olarak gündeme gelen, Türkiye’nin gıpta ile izlediği, anılarını bizlerle paylaştığı zaman duygu yüklü anlar yaşadığımız Sabri Ünal gazimize ödülümüzü verdik. Diğer ödümüzü derneğimizin üyesi Fatih Üstün gazimize verdik. Fatih Üstün, Şehzadebaşı’nda açılan ateş sonucu yaralanmıştır. Sabri Ünal’ı Üsküdar’da 2 tankın altına girerken gördük. Bu ödül her ikisine verilmekle beraber bütün gazilerimiz adına verilmektedir. O anlar asla unutulmaz. Bu anılar Türkiye’de süreli yaşanacaktır” şeklinde konuştu.

Düzenlenen panel hakkında konuşan Karahan, ”Geçmiş yıllardaki ödül törenlerimizde girişimcilikte bulunan firmaları belirleyerek ve seçici davranarak tespit ediyorduk. Törene iş adaları ve üyelerimiz geldiği için ülkemizde yaşamış olduğu o yılki ekonomik değerlendirmelerde bulunuyoruz. Konunun uzmanlarıyla beraber panelimiz gerçekleştiriyoruz. İki açıdan da üyelerimizin istifadesine sunuyoruz”ifadelerini kullandı.

Girişimcilik ödül töreni gecesinde, Rekabet Kurumu Başkanı Prof. Dr. Ömer Torlak Moderatörlüğünde; İstanbul Medipol Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kerem Alkin, BİM İcra Kurulu Üyesi Haluk Dortluoğlu’nun katıldığı ekonomi değerlendirme paneli düzenledi.